از مزایای خیار برای زیبایی پوست بیشتر بدانید

از خیار به عنوان یک گیاه از خانواده کدوئیان است که به سردی معروف است. خیار مانند بسیاری دیگر از سبزیجات و میوه‌ها فقط برای خوردن نیست و استفاده‌های بسیار زیاد دیگری نیز می‌توان از آن داشت.

در این‌جا قصد داریم تا با شش مزایای خیار برای پوست آشنا شویم:

  1. ۹۶ درصد خیار از آب تشکیل شده است. این یعنی هیدراتاسیون و هیدراتاسیون یعنی رسیدن آب به بدن و در نهایت رسیدن آب به بدن با خود زیبایی، شفافیت، صافی و جوانی پوست را به همراه دارد.
  2. خیار سرشار از منیزیم و پتاسیم است. منیزیم عمیقا از بروز اختلالات پوستی جلوگیری می‌کند.
  3. یک متغیر عالی برای کاهش دمای بدن خصوصا در فصل گرما و یا در زمان گرمازدگی شدید است. همچنین برای کاهش تب بر روی پوست بسیار موثر است.
  4. خیار یکی از روش‌های عالی برای سم‌زدایی بدن از طریق پوست است. همچنین در رژیم‌های کاهش وزن نیز استفاده می‌شود.
  5. خیار پوست شما را شفاف و زیبا می‌کند، چرا که حاوی مواد مغذی همچون بیوتین، ویتامین B1، ویتامین A، ویتامین C و برخی مواد مغذی دیگر است که لک‌های پوستی را از بین برده، قسمت‌های پُف کرده پوست را کاهش و التهابات پوستی را التیام می‌بخشد.
  6. خیار سلامت قلب، مغز را افزایش می‌دهد و برای بیماران دیابتی مفید است. کاهش استرس‌ یکی از عواملی است که خیار بر روی آن تاثیر می‌گذارد و در پی آن آرامش پوستی بدن را فرا خواهد گرفت.

خیار تاثیر بسیار زیادی در سلامت پوست، زیبایی و شفافیت‌های پوستی دارد و به صافی و جوانی پوست کمک شایانی می‌کند. پوست خیار نوعی ماسک برای صورت و سایر اعضای بدن است که موجب کاهش جوش‌‎های عصبی و همچنین جوش‌های ناشی از چرب شدن صورت و بدن می‌شود.

در مقالات آینده از ماسک‌های صورتی که با خیار تهیه می‌شوند بیشتر می‌گوییم.

ترجمه از تیم لامِر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *