اسپا دست

در روزهایی که انسان در آلودگی‌های محیطی قرار دارد، مراقبت از اعضای بدن، نقش مهمی در روند سلامتی انسان خواهد داشت. دست‌های ما در طول روز آگاهانه و یا بدون آگاهی و در خیلی مواقع بدون این‌که احساسی بکنیم در معرض تماس با آلودگی‌های مختلف محیطی قرار دارد. آلودگی‌ها، باکتری‌ها، تاثیر مواد مختلف روی پوست دست و امثال آن همگی در ایجاد حساسیت‌های پوستی، عدم داشتن رطوبت مناسب در پوست دست، چروک‌های دستی و … غیر قابل انکار است.

در این بین افرادی هستند که به سلامت دست خود اهمیت فراوانی می‌دهند و برای رفع مشکلات و یا پیش‌گیری از ایجاد مشکلات پوستی در دست خود اقدامات لازم را انجام می‌دهند. بانوان نیز که می‌بایست دست‌های همیشه لطیف و مرطوبی را داشته باشند نیز توجه بیشتری را با کرم‌ها و روش‌های مختلف پوستی امتحان می‌کنند.

اسپا دست یک روش برای از بین بردن سلول‌های مرده در داخل و سطح پوست دست است. در این روش می‌بایست سطح پوست با ابزار مربوطه از هرگونه ناهنجاری پاک‍‌سازی شده و سپس با استفاده از کرم‌ها، لوسیون‌ها و مواد مخصوص، خصوصا گیاهی مرطوب و پس از مدتی (بسته به نوع ترمیم و نوع پوست)، تمامی سطوح تمیز و پاک شود.

فواید اسپا دست:

  1. پاک‌سازی پوست دست از هرگونه ناهنجاری
  2. ایجاد سلامتی و رطوبت مناسب در سطوح پوستی دست
  3. بازگشت لطافت به پوست دست خصوصا در بانوان
  4. دفع آلودگی‌های محیطی در پوست دست
  5. احیای سلول‌های مرده و دفع سلول‌های مرده زائد

موارد منع اسپا دست:

  1. حساسیت پوستی
  2. سوختگی‌های پوستی
  3. بیماری‌های پوستی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *