اسکراب بدن

دنیای شلوغ امروز، ترافیک، آلودگی هوا، باکتری‌های موجود در هوا و بسیاری موارد دیگر از این دست همگی باعث شده است که پوست ما در معرض انواع آسیب‌ها قرار بگیرد. پوست ما نیز به مانند سایر اعضای بدن، نیاز به تغذیه و تقویت دارد. آلودگی‌های ذکر شده همگی منجر به افتادگی، چروکیدگی، تغییر رنگ و افت کیفیت پوست خواهد شد. لازم است تا بدانیم که چگونه می‌توان این میزان بالا از آسیب پوستی را کاهش داده و با بهترین روش آن را بهبود ببخشیم.

اسکراب بدن روشی است برای رساندن آب به پوست که طی آن پوست شما احساس تازگی، نرمی و لطافت خاصی را تجربه می‌کند. اسکراب بدن در نهایت موجب زدوده شدن سلول‌های مرده از روی پوست شده و تمامی آلودگی‌های پوستی را از سطح پوست بدن شما دور کرده و از بین می‌برد.

اسکراب معمولا از مواد مختلفی تشکیل شده است که از آن‌ها می‌توان به شکر، نمک، پوست گردو، سبوس و قهوه که البته به صورت تفاله است نام برد. بسته به کیفیت و نوع اسکراب، مواد آن نیز تغییر می‌کند و بسیار متغیر است.

اسکراب موجب تقویت گردش خون و لنفاوی شود. همچنین اسکراب بدن موجب از بین بردن سلولیت‌های بدن می‌شود و موجب بهبود کیفیت سطح پوست خواهد شد.

انواع و اقسام اسکراب‌های دیگر برای بدن وجود دارد که از آن جمله می‌توان به اسکراب لیمو ترش، جوش شیرین، دانه‌های سرسیاه، زرده تخم‌مرغ، عسل، روغن زیتون و … اشاره کرد.

ترکیب اسکراب با کرم‌های مخصوص حاوی مواد فوق و ماساژ با روغن‌های گیاهی ترکیبی جذاب برای انجام عملیات اسکراب بدن خواهد بود.

فواید اسکراب بدن

 1. آب‌رسانی به پوست
 2. ایجاد احساس تازگی به پوست
 3. زدوده شدن سلول‌های مرده
 4. رفع سلولیت پوستی
 5. دفع آلودگی‌های پوستی
 6. تقویت گردش خون
 7. تقویت لنفاوی

موارد منع استفاده از اسکراب بدن

 1. بیماری‌‍های پوستی
 2. بلافاصله بعد از اپیلاسیون و یا شیو قسمتی از بدن که قصد اسکراب دارید
 3. آفتاب سوختگی
 4. حساسیت پوستی
 5. منع توسط پزشک مخصوص شما

اسکراب بدن در کلینیک اسپا و ماساژ لامِر به صورت ۶۰ دقیقه به طول خواهد انجامید. بدیهی است که ۶۰ دقیقه حداکثر زمان انجام اسکراب بدن است و از لحاظ علمی، بیشتر از ۶۰ دقیقه جهت انجام اسکراب در یک جلسه توصیه نمی‌شود. همچنین برای اسکراب بدن می‌توانید هفته‌ای حداکثر دو بار اقدام فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *