تاریخچه ماساژ سنگ داغ

حتما شنیده‌اید که خیلی‌ها پس از شنیدن نام ماساژ سنگ داغ، ناخودآگاه تصور یک ماساژ مدرن را می‌کنند. اما جالب است که بدانید، اگر چه این ماساژ، یک نوع لوکس به حساب می‌آید، اما خاصیت‌های درمانی و فواید آن برای انسان و همچنین تاریخچه آن، به هزاران سال پیش مربوط می‌شود.

شواهد مستند تاریخی نشان می‌دهد که چینی‌ها در بیش از ۲۰۰۰ سال پیش، از سنگ‌های گرم، به عنوان وسیله‌ای برای بهبود عملکرد اندام‌های داخلی استفاده می‌کردند. استفاده از سنگ جهت آرامش و بهبودی فقط به شرق آسیا محدود نشده است، به طوری که مردم امریکای شمالی، امریکای جنوبی، آفریقا، اروپا، مصر و هند نیز از این روش استفاده می‌کردند.

در آن زمان، از سنگ‌های گرم جهت شفای بسیاری از بیماری‌ها استفاده می‌کردند. مهم‌ترین کاربرد سنگ گرم، برای کاهش بسیار زیاد دردهای قاعدگی بانوان بود و همچنین از سنگ سرد برای کاهش خون‌ریزی پس از زایمان استفاده می‌شد. سنت‌های یونانی و روم باستان نیز دارای سابقه‌ای بسیار طولانی در استفاده از ماساژ سنگ داغ در کنار سایر ماساژها هستند.

اما چه زمانی این تکنیک (سنگ داغ) دوباره مورد توجه قرار گرفت و اصطلاح تولد دوباره برای آن مطرح شد؟

استفاده از سنگ داغ برای ماساژ، با معرفی اصطلاح LA STONE Therapy، ایجاد شده توسط شخصی به نام مری نلسون، در سال ۱۹۹۳، دوباره اوج گرفت و متولد شد. ماساژ سنگ داغ از آن زمان به بعد حتی به عنوان یک صنعت درمانی مکمل شناخته می‌شود.

ماساژ سنگ داغ تحولی شگرف در دنیای ماساژ بود که توانست طرفداران بسیاری را به خود جلب کند. خواص بسیار زیاد این نوع ماساژ باعث شده است که حتی پژشکان نیز در سیستم‌های درمانی و نسخه‌های نوشته شده خود، این ماساژ را به بیماران خود جهت کمک به روند بهبودی پیشنهاد و تجویز نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *