ماساژ، بهترین درمان سرماخوردگی

طبیعی‌ترین اتفاق در دو فصل پایانی سال، سرماخوردگی‌هایی است که به اشکال مختلف در ما رخ می‌دهند. سرماخوردگی‌هایی که بینی، گلو، سر، چشم و اعضای کل بدن ما را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند. گاهی با سرفه و گاهی با عطسه، گاهی با گلودردهای شدید، گاهی با سردرد و سینه‌درد شدید و گاهی هم با آبریزش‌های ناحیه بینی به صورت مداوم. بنابراین راه چاره را همیشه در قرص‌های سرماخوردگی مانند استامینوفن، کلداستاپ، ادالت‌کلد و بسیاری دیگر از این دست می‌دانیم. البته راه‌های درمان خانگی و طبیعی را نیز طی می‌کنیم و از انواع ویتامین‌ها از جمله ویتامین سی مانند لیمو، پرتقال و غیره استفاده می‌کنیم. اگر این بیماری خیلی شدید شود، به پزشک مراجعه می‌کنیم و به ناچار دست به دامن آمپول‌هایی مانند پینی‌سیلین می‌شویم. بدن‌درد، کوفتگی، بی‌حالی، خواب‌آلودگی و سردرد از دیگر عوامل سرماخوردگی هستند.

طب مکمل، به کمک انسان آمده است که یا از این سرماخوردگی‌ها به طبیعی‌ترین شکل ممکن پیشگیری کند و یا به درمان سریع آن‌ها کمک کند. ماساژ یکی از عوامل موثر در درمان، پیشگیری و یا تسریع در درمان سرماخوردگی است.

جالب است بدانید، یکی از عواملی که در زمستان و پاییز باعث سرماخوردگی می‌شود، استرس است. چرا که در این دو فصل نگران سرماخوردن هستیم و این استرس و بعد روانی، باعث بالا رفتن احتمال ابتلا به بیماری سرماخوردگی می‌شود. ماساژ با کاهش استرس و اضطراب به ساده‌ترین شکل ممکن در کاهش احتمال بروز سرماخوردگی به شما کمک می‌کند.

همان‌طور که می‌دانید، جریان خروج مایعات به صورت تعریق از بدن، عامل مهمی در درمان سرماخوردگی است. خروج مایعات به صورت ادرار و عرق از بدن، باعث می‌شود که آب‌های حامل سموم سرماخوردگی و میکروب‌ها از بدن خارج شوند. ماساژ با ایجاد گردش خون بسیار بالا، فرآیند خروج مایعات از بدن را تسریع و به حل بیماری شما کمک محسوسی می‌کند.

در نهایت فراموش نکنید که در هنگام سرماخوردگی و در اکثر مواقع، سردرد، بدن‌درد، کوفتگی و خستگی بسیار زیاد به شما هجوم می‌آورد و ماساژ از عوامل مهم مبارزه با همه این علائم است.

 

منبع: ژورنال عنصرهای ماساژ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *