ماساژ، راه‌حلی برای سرمای زمستان

زمستان در راه است و به قول معروف، Winter is coming. وقتی صحبت از زمستان می‌کنیم و از این صحبت می‌شود که فصل زمستان در راه است، عموما باید به این نکته نیز اشاره کنیم که فصل سرماخوردگی، آنفولانزا و سختی‌های سرما در راه است. جالب است که بدانید، هنوز بین محققان در خصوص علت سرماخوردگی اختلاف نظر وجود دارد، اما نکته حائز اهمیت این است که در فصل سرما، این پدیده بسیار راحت اتفاق می‌افتد. راه‌حل‌های مفید شیمیایی و طبیعی بسیاری برای پیشگیری قبل از سرماخوردگی یا آنفولانزا و راه‌حل‌های بسیاری نیز برای درمان آن‌ها وجود دارد. از ویتامین‌های طبیعی گرفته تا درمان‌های دارویی و شیمایی. اما خبر خوب این است که راه‌حل‌های بسیار ساده‌ای برای سرماخوردگی و آنفولانزا به ثبت رسیده است. مثل شستن بیست ثانیه‌ای دست‌ها پس از ایجاد آلودگی، خواب کافی و مفید در ساعات مناسب شبانه‌روز، تغذیه مناسب و به کل سبک زندگی مناسب.

یکی از بهترین، مناسب‌ترین، امن‌ترین و با کیفیت‌ترین راه‌ها برای مبارزه و البته پیشگیری از سرما‌خوردگی و آنفولانزا در فصل سرما، استفاده از ماساژ است. با توجه به این که ماساژ باعث افزایش گردش خون و افزایش سیستم‌های لنفاوی در بدن می‌شود، می‌تواند مقابله مناسبی با بیماری‌های فصل سرما باشد. حتما شنیده‌اید که می‌گویند در هنگام آنفولانزا یا سرماخوردگی، آب زیادی بنوشید تا از طریق تعریق و ادرار، سموم وارد شده به بدن دفع شوند. جالب است بدانید که یکی از دستاوردهای ماساژ، خارج شدن سریع و عینی سموم از بدن شماست. با استفاده از ماساژ، استرس و اضطراب از شما دور می‌شود و باعث خواهد شد تا خواب بهتری را تجربه کنید. خواب بهتر همان‌طور که در قبل‌تر ذکر کردیم، از ابتلا به سرما‌خوردگی و آنفولانزا جلوگیری می‌کند.

در حالی که ماساژ، یکی از بهتری راه‌ها برای تنظیم قدرت ذهنی، کاهش استرس و تنش‌های روزانه است، باعث می‌شود تا به خاطر سرما در این فصل، خشکی پوست شما نیز به حداقل و یا حتی به صفر برسد. ماساژ با ایجاد حس شادابی به پوست از خشکی با دلیل سرما نیز محافظت می‌کند.

اگر از سرما‌خوردگی و یا آنفولانزا بی‌زار هستید، اگر دوست ندارید وقت خود را در درمان‌گاه سپری کنید، جلسات ماساژ خود را به طور منظم آغاز کنید و از داروهای شیمیایی در امان باشید.

منبع: MH Journal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *