۵ فایده ماساژ سنگ داغ برای بدن انسان

ماساژ سنگ داغ، از شناخته‌‌شده‌ترین ماساژهای حال حاضر در دنیاست که علاوه بر ایجاد و احساس آرامش در انسان، خواص درمانی بسیار بالایی دارد. در ماساژ سنگ داغ، سنگ‌ها پس از داغ شدن با دستگاه و ایجاد حرارتی متناسب با حرارت بدن انسان، آن‌ها در قسمت‌های راکد و احیانا کم‌کار و نیازمنده به ماساژ قرار می‌دهند. گرمایی لذت‌بخش همراه با آرامش به سیستم عصبی مغز شما ارسال و بدن شما آماده دریافت حس آرامش و شادکامی می‌شود.

در اینجا به ۵ فایده این ماساژ برای بدن انسان اشاره‌ می‌کنیم:

  1. گرمای موجود در سنگ‌ها باعث می‌شوند تا عضلات دارای گردش خون بیشتر شده و مایعات موجود در عضلات به گردش درآیند. مقاوت عضلات افزایش و سفت‌تر می‌شوند.
  2. انعطاف‌پذیری عضلات افزایش پیدا می‌کند، به طوری که با استفاده از سنگ داغ، تنش‌های عصبی موجود در عضلات یا از بین رفته و یا به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند که منجر به ایجاد انعطاف و آرامش بیشتر در عضلات می‌شود.
  3. گرما موجب ایجاد گردش بیشتر خون و مایعات در بدن می‌شود و به این ترتیب سموم بدن توسط همین مایعات از بدن خارج شده و از بین می‌روند. بنابراین می‌توان گفت که این ماساژ یکی از راه‌های اصلی برای دفع سموم بدن است.
  4. گرمای موجود در این ماساژ به طرز شگفت‌انگیزی موجب کم شدن بی‌‍قراری در پاها و دست‌ها و البته تمامی عضلات بدن می‌شود و باعث می‌شود تا آرامش بسیار بالایی در عضلات حاکم شود. این آرامش در نهایت منجر به یک خواب دلچسب و پر از احساس آرامش خواهد شد.
  5. احساس آرامش و خروج تنش از عضلات پس از این ماساژ منجر به ایجاد نقطه‌ای مقابل اضطراب و استرس شده که در نهایت منجر به بهبود روند گوارش خواهد شد. پس دستگاه گوارش با آرامش و کیفیت بهتری به کار خود ادامه می‌دهد و بدیهی است که از بیماری‌های مانند یبوست عصبی جلوگیری خواهد شد.

این ماساژ برای ورزشگاران نیز بسیار مفید است به طوری که در بسیازی از موارد دردهای مربوط به بیماری‌های همچون آرتروز را تا حد زیادی بهبود داده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *