۵ دلیل که شما به اسپا نیاز دارید

اهمیت به سلامت، در زندگی انسان‌ها اهمیت بسیار بالایی دارد. زندگی با کیفیت در گرو توجه به سلامتی است. سلامتی در زندگی جوامع انسانی در بعد خرد و کلان تاثیرات بسیار بالایی دارد. شاید انجام برخی امور در راستای سلامتی، باعث شود تا بسیاری از بیماری‌ها، مشکلات جسمی و امثال آن به سراغ شما نیایند. اسپا، یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که بیشتر بانوان در راستای رسیدگی به دست و پاهای خود جهت سلامتی بیشتر انجام می‌دهند. پا قلب دوم ماست و توجه به سلامت پا از مهم‌ترین اقدامات در راستای سلامتی انسان است. در اینجا به پنج دلیل اشاره می‌کنیم که اهمیت مراجعه برای خدمات اسپا را نمایان می‌سازد:

  1. سطح هورمون استرس را کاهش می‌دهد: مطالعات بسیار زیادی در این خصوص انجام شده است که حکایت از آن دارد که انجام اسپا تاثیر زیادی در کاهش هورمون استرس و سطح کورتیزول دارد.
  2. ایمنی پاها و دستان شما پس از اسپا افزایش پیدا می‌کند: وجود اکسیژن در سطح پوست، وجود منافذ مناسب در پاها و دستان، رسیدگی به کف پا، تقویت سلول‌های قاتل مهاجمین که در مقابل مهاجمین به سمت پاها و دستان شما می‌ایستند و بسیاری از این دست، باعث می‌شوند تا ایمنی شما در مقابل تهدیدات افزایش پیدا کند. اسپا با افزایش اکسیژن سطح پاها، دست‌ها و کف پا و کاهش میکروب‌های مضر، به این مهم کمک شایانی می‌کند.
  3. ضد درد بزرگ: پدیکور، اسپا و تمامی امور رسیدگی به پاها و دستان، باعث می‌شود تا آرامش مناسبی به سطح آن‌ها وارد شده و در نتیجه گردش خون افزایش پیدا کند. افزایش گردش خون با انواع بیماری‌های دردناک ناحیه پا و دست مقابله می‌کند.
  4. خلق و خوی شما عالی خواهد شد: همان‌طور که می‌دانید فشار زیادی به صورت عصبی به شما وارد می‌شود اگر در کف پای خود، پاها و دست‌ها احساس خستگی، خارش، کم حسی و انواع ضعف در پوست داشته باشید. با انجام اسپا و خدمات پدیکور، پاها و دستان شما به آرامش و زیبایی خاصی خواهند رسید که طبیعتا به صورت روانی خلق و خوی شما را مناسب خواهند کرد.
  5. زیبایی طبیعی پاها و دست‌ها: اسپا و پدیکور، زیبایی بسیار خوب و البته طبیعی را به پاها و دست‌های شما هدیه خواهد کرد.

رسیدگی به پاها و دست‌ها بسیار مهم است. آن را جدی بگیریم که نتیجه‌ای جز سلامتی بیشتر برای شما ندارد.

 

منبع: Dr Susan Biali Haas – University of British Columbia

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *