۶ فایده اسپا و پدیکور برای سلامتی

افراد به طور متوسط در طول عمر خود حدود ۱۹۰٫۰۰۰ کیلومتر پیاده‌روی می‌کنند و این حجم عظیم از فشار را بر پاهای خود وارد می‌کنند. اهمیت پا در همین مقدار پیاده‌روی مشخص بوده و نشان از آن دارد که اگر از پاها به عنوان یکی از اعضای کلیدی بدن انسان محافظت نشود، چه عواقب بدی برای شما به همراه خواهد آورد.

پدیکور‌ها یکی از راه‌های اصلی و اولیه برای بهداشت، سلامت و مراقبت از پاها هستند.

پدیکور چیست؟ پدیکور یک درمان آرایشی برای پاها و ناخن‌های آن‌ است که باعث محافظت و پاک‌سازی آن می‌شود. پدیکور‌ها اغلب برای بانوان انجام می‌شود و البته که بر خلاف باور عمومی، این عمل بهداشتی برای همه انسان‌ها مفید و سلامتی پاها را تضمین می‌کند..

در این‌جا با شما هستیم تا شش فایده عمده انجام پدیکور و اسپای پا را برای سلامتی پاهای شما نشان دهیم. توجه داشته باشید که تمامی موارد در صورتی مفید خواهد بود که برنامه‌ای منظم برای پدیکور و اسپای پای خود داشته باشید.

  1. تشخیص زودهنگام مشکلات پا: پدیکور و اسپای پا موجب می‌شود تا شما در سریع‌ترین زمان ممکن، هرگونه مشکل بهداشتی، عفونت‌های قارچی، انواع پینه‌ها و میخ‌چه‌ها را در پاهای خود کشف کنید.
  2. جلوگیری از ابتلا به عفونت‌های منطقه پا و انگشتان پا: برداشتن، کوتاه کردن، تمیزکردن ناخن‌های پا، ماساژ پا و انگشتان در آب، از رشد و ایجاد هرگونه عفونت تا درصد قابل توجهی جلوگیری می‌کند. همچنین خارج کردن باکتری‌ها و انواع مواد زائد درون پا یا ناخن‌ها از بروز هرگونه عفونت قارچی و همچنین بوی بد پا جلوگیری و آن را به صفر کاهش می‌دهد و به مرور زمان برای همیشه از بین می‌برد. ناخن‌ها وظیفه محافظت از تروما را برعهده دارند و مراقبت از آن‌ها دارای درجه اهمیت بسیار بالایی است.
  3. رطوبت پوست حفظ و مناسب می‌شود: در کنار موارد گفته شده، پدیکور شامل آب گرم، ماساژ با روغن و انواع لوسیون‌های پاست که منجر به حفظ و حتی افزایش رطوبت پوست پا می‌شود. پاهای مرطوب به راحتی دچار آسیب‌دیدگی و یا مشکلات جدی نمی‌شوند.
  4. پاها را پاکسازی می‌کند: با انجام پدیکور و اسپای پا می‌توان لایه‌برداری مناسبی برای پوست پا انجام داد که باعث حذف سلول های پوست مرده می‌شود که نتیجه آن جلوگیری از انباشته شدن سلول ها و ایجاد بنیون یا ذرت است که طبیعتا بسیار ناراحت‌کننده و دردناک خواهد بود.
  5. افزایش گردش خون: یکی از بخش‌های لذت‌بخش در پدیکور و اسپای پا، ماساژ است. ماساژ باعث می‌شود تا گردش خون در پا افزایش و سلولیت‌ها و واریس‌ها به مرور زمان از بین بروند. گرمای پا افزایش و دردهای پا و البته خستگی‌های مفرط کاهش پیدا خواهند کرد.
  6. آرامش در کل بدن: از آن‌جایی که پا قلب دوم انسان است، پدیکور مناسب و درست می‌تواند علاوه بر آرامش در پاها، در کل بدن نیز آرامش ایجاد کند.

پاهای سالم و تندرست برای سلامتی کل بدن ما حیاطی و مهم است. بنابراین آن‌ها را اکیدا نادیده نگیرید. مهم نیست که شما به سالن مجهز دارای پدیکور رفته و یا خود این عمل را انجام دهید. اما فراموش نکنید که برای سلامتی تضمینی پاها، حداقل ماهی یک‌بار پدیکور ضرورت دارد.

 

منبع: سلامتی نو استپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *