شاید تا به حال زیاد به پوست خود بها نمی‌دادید یا به مصرف کردن مواد غذایی مناسب برای پوست اکتفا می‌کردید. شاید سعی می‌کردید با گیا‌ه‌خواری تاثیرات مناسبی بر پوست خود بگذارید. یا حداقل‌ترین کاری که برای خود می‌کردید این بوده که مواد مضر زیادی را روی پوست خود قرار ندهید. اما باید توجه داشته باشید که مراقبت منظم از پوست خصوصا برای بانوان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. پوست یکی از مهم‌ترین اندام‌های بدن شماست که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. اگر هنوز هم برای مراقبت از پوست خود قانع نشدید هفت دلیل زیر را برای مراقبت از پوست خود بخوانید:

  1. پوست‌ ما روزانه پر از سلول‌های مرده می‌شود: شاید برای‌تان جالب باشد که پوست ما در اصطلاح به صورت روزانه می‌ریزد، این بدین معنا است که پوست سالم شما بالاخره دارای سلول‌های مرده خواهد شد و احتمالا بدون این‌که شما حس کنید می‌ریزد. بنابراین اگر به آن اهمیت ندهید این سلول‌های مرده به مرور زمان پوستی کسل‌کننده را برای شما فراهم می‌آورند. ماسک‌ها یکی از بهترین روش‌ها برای مبارزه با این مشکلات هستند.
  2. پوست‌ها تایپ‌های مختلفی دارند: (بخوانید: با انواع پوست آشنا شوید) باید توجه داشته باشید که پوست‌ها انواع مختلفی دارند و این‌که پوست دوست شما با انجام ندادن اقدامات مراقبت‌های پوستی همچنان سالم است، اگر چه موقت ولی احتمالا به خاطر نوع پوست می‌تواند ممکن باشد. اما این بدان معنا نیست که تایپ پوستی شما نیز همین‌گونه خواهد بود.
  3. پوست زیبا یک فرآیند مادام‌العمر است: هرچقدر شما بیشتر به فکر پوست خود باشید به مرور و به صورت تصاعدی این فرآیند ماندگاری طولانی‌تر خواهد بود. البته یادتان نرود که این فرآیند اگر به دست نابلدها سپرده شود بدون شک آسیب‌های جبران‌ناپذیری خواهند داشت.
  4. مراقبت از پوست مصداق بارز جمله «پیشگیری بهتر از درمان است»: پیش‌گیری و مراقبت از پوست در حال خیلی راحت‌تر و مناسب‌تر از حالتی است که نیاز به درمان‌های پزشکی پیدا کند. مراقبت‌های پوستی از رسیدن شما به پزشک پوست جلوگیری می‌کند.
  5. مراقبت‌های پوستی صرفه‌جویی در هزینه‌های آتی پوست را برای شما به همراه دارد: با مراقبت از پوست خود از انواع لکه‌ها، جوش‌ها، زخم‌ها، تغییر رنگ‌ها، آکنه و بسیاری دیگر از بیماری‌های پوستی جلوگیری و در نتیجه هزینه درمان خود را نیز کاهش می‌دهید.
  6. پوست خوب به شما احساس خوب و اعتماد به نفس بالا می‌دهد: با دیدن چهره مناسب شما که حاصل از مراقبت‌های پوستی هست، احساس خوب و اعتماد به نفس مناسب به شما تزریق خواهد شد و به دیگران نیز شخصیتی کاریزماتیک نشان می‌دهید.
  7. تثبیت سبک زندگی با مراقبت از پوست: برنامه‌های منظم مراقبت پوستی موجب می‌شود تا سبک زندگی شما به سمت حوزه سلامت در همه اعضای بدن‌تان برود و در نتیجه به سبک مناسب زندگی شما کمک شایانی می‌کند.

امیدواریم قانع شده باشید که مراقبت از پوست برای همه انسان‌ها بدون توجه به جنسیت دارای اهمیت بسیار بالایی است. همین حالا اقدام کنید.

منبع: نشریه SPM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *